Zbierky

Aktuálne zbierky

Aktuálne neprebiehajú žiadne zbierky.

Ukončené zbierky

Zabezpečme spolu dodávku zachraňujúcu životy

23.2.2023

Ahojte priatelia, volám sa Jozef Szadvári a s mojou sieťou kamarátov a známych už dlhšie robíme pomoc pre Ukrajinu. Môžete si viac pozrieť v sekcii zbierky. Mám na vás jednu prosbu, mám info priamo od chalanov z UA frontu, že potrebujú dodávku na zvoz ranených. Takto sme už dodávali nejaké vysielačky a veci, čo potrebujú. Jeden kamoš predáva dodávku prerobenú na obyťák a dobre sa o ňu staral, potrebujeme na ňu cca 8000 Eur, nepredával by ju ak by nepotreboval iné auto, lebo sa mu narodilo dieťa. Myslíte, že by ste vedeli pomôcť nejakou čiastkou? Čím nás bude viac tým menšia suma na prispievateľa. Pozeral som aj iné dodávky a vyzerá, že cena je dobrá. Dajte mi prosím vedieť či áno a čo si o tom myslíte. Potrebujú to priamo pre lekára, čo tam ošetruje tých vojakov a zváža ich do nemocníc.


Aktualizácia 19.5.2023:

Ahojte, dodávku na, ktorú sme robili zbierku pre doktora na Ukrajine sme pred par týždňami vyzdvihli v Cechach a previezli na Slovensko, kde som do nej dokúpil par veci čo bolo treba ako chladničku, nabíjačku na batérie, náradie na opravy, stierače – tie sa po ceste pokazili a nejaké nádoby na naftu a vodu, aby bola čo najviac použiteľná tam kde treba.
Nasledovalo vybavenie poistenia na prevoz, s ktorým mi mega pomohla I-Live Viktória, keďže predtým sa riešili vývozné značky a prepis čo poriesil Lukáš Cervinka. No a potom sa už riešil prevoz samotný. V Bratislave sme naplnili dodávku zdravotníckym materiálom a po ceste zobrali ešte generátory, jeden ostal v dodávke a ďalší išiel do oblasti Bachmutu kde chalani varia pre ľudí v oblasti kde nie je elektrina – obsluhujú asi 5000 ľudí.
Pri samotnom prevoze na Ukrajinu sme mali asi 3 hodinový sklz a odchádzali sme až o 9 večer, tak sme niektorých ľudí ochudobnili o spánok za čo veľká vďaka Slávka Daniel ktorá nám vyzdvihla nádoby na vodu a doniesla na parkovisko v Martine a následne sme ešte po ceste vyzdvihli generátory v Liptovskom Mikuláši. Tie sme brali až o pol 1 ráno, za čo sa strašná vďaka Štefan Oles a jeho Mojadielna, lebo jeho sme doslova zobudili zo spánku.
Ja som auto odsoferoval do Popradu, načapoval plnú nádrž a následne odtiaľ to už ďalej na Ukrajinu brala kamarátka Viktória. Po doručení, dal дима радомский dodávku nastiekat a išla ďalej jednotke pôsobiacej priamo na fronte. No par dni po tom ako sme ju doviezli, tak sme sa dozvedeli smutnú správu, že Oleg, ktorému mala ísť tak zomrel. Jeho úmrtie sa nás silno dotklo… Taká už vojna býva… Česť jeho pamiatke a silno dúfame, že dodávka pomôže tam kde môže zachraňovať životy aj na jeho počesť. Takže ešte sme riešili komu ďalšiemu ju dodať. To už vyriešila Viktória a aktuálne je dodávka a aj generátory tam kde ich najviac treba.
Všetkým vám čo ste prispeli veľká vďaka. Špeciálna vďaka Zuzana Suchová so super rychym schválením kampane, Michal Meško a jeho Martinus za veľký dar, Vladimír Simicek za doplnenie zbierky a veľký support pri riešení papierovaciek a problémov. A C-Sunshine za kampaň a web. Dúfam, že som na nikoho nezabudol, ak áno, tak sa ospravedlňujem a vklude mi napíšte a ja to tam doplním.

GENERÁTORY

28.1.2023

Čaute kamoši, mám takú malú prosbu, na ceste z Činy mám 8-10 generátorov – každý cca 5 KW v cene cca 4000-5000 Eur, chcel som to poslať na Ukrajinu a vybavoval som aj na toto jeden menší grant, ale ten padol. Tak, že či sa na to neskúsime poskladať?
4428 Eur už mám vyzbieranych. Ak by ste niekto chcel prispieť, tak mi dajte vedieť. Michal P. viem, že ty si nedávno nejaké riešil so svojou skupinou kamošov, tak ak by ste nejaké potrebovali, tak daj pes tiež vedieť.
Ďakujem.
UPDATE: cenu budem meniť podľa aktuálnych darov
Inak len pre porovnanie tak takéto generátory sa buď nedali už zohnať tu, lebo išli na dračku a ich cena bola niekde okolo 800 Eur / kus pred Vianocami. Ja som ich zohnal s kamarátom za cca polovicu a mame priame napojenie na výrobcu ak bude treba.

Aktualizácia:

Generátory dorazili tam kde ich najviac treba
Ahojte, vďaka vám všetkým čo ste prispeli ❤️ a prispievate, tak prvá várka 5 generátorov sa dostala priamo do postihnutých oblasti vojnou kde ich najviac treba. Dobiezli ich tam Matúš V., Viera D. a Sergej B..
Generátory sme museli po príchode prerobiť na európsky štandard, lebo prišli s argentínskymi zásuvkami. Za toto vďaka www.mojadielna.sk a www.c-sunshine.com
Ak môžete tak prosím pozdielajte tuto kampaň na vaše sociálne siete nech vieme pomôcť aj tomu lekárovi na fronte. Pripadne ak môžete tak aj prispejte.
Ešte raz všetkým podporovateľom veľká vďaka a nech sa vám všetkým darí. Ste super.
Jozi

Zbierka pre 2 novorodencov

29.1.2023

A ešte tu bola zbierka pre 2 novorodencov a dve Ukrajinské mamičky vďaka Kat C., Katka S. a jej kamarátkam a Lucia M.

Predvianočná zbierku oblečenia

10.12.2022

Veľká vďaka Miroslav O., Kat C., Tibor S., Jozef S., Natalia F., Michal R. a Tomas L. (Stevo a Ivka) za veci pre Ukrajinu za pomoci Zuzky a Vierky z DePaul dobrovoľníci

ZBIERKA NA PODPORU OBRANY UKRAJINY A ŠPORTOVCOV V OBRANE

1.7.2022

Dnes ďalšia dávka pre pomoc Ukrajine

24.5.2022

Vďaka Dominik H. , Tibor S., Stanislav I. P., Robert L., Gabriel N. a Tomáš D.
Tento raze pôjde priamo na Ukrajinu cez Misia – osobnosti kuriérmi, ale treba aj pre Kto pomôže Ukrajine tak ak môžte tak prispejte, aj im

Dnes ďalšia dávka pre Kto pomôže Ukrajine

30.4.2022

Veľká vďaka Mišo K. Gabriel N. Misko M. a Tomáš L.

Nákup na doplnenie zásob pre Kto pomôže Ukrajine

24.4.2022

Ako to cele vzniklo? Hneď po vypuknutí vojny sme nechceli byť ľahostajní a keďže ešte neexistovala poriadna infraštruktúra okrem už zabehnutých organizácií, tak sme podporili Slovensky Červený Kríž, Ukrajinzky Červený Kríž, Ukrajinskú národnú banku a organizáciu Ľudia v ohrození. Následne sme začali podporovať organizáciu Kto Pomôže Ukrajine a zbierky oblečenia a potravín organizovanou organizáciou Misia – osobnosti kuriérmi. Neskôr sme pridali cez kontakty od Kto Pomôže Ukrajine Vieru Dubacovu, Trebišovských dobrovoľných hasičov, Matúša Valko, Post Bellum a Eli Horsakovu, ktorí mali vybudovanú sieť overených kontaktov na Ukrajine. A ti to distribuujú priamo do najohrozenejšej oblasti.